Чому важливо пити воду під час їзди на велосипеді.

 

Що потрібно для ідеальної велопрогулянки?

Крутий велосипед, якісне екіпірування, гарний настрій і здоровий дух та тіло. Якщо на питання: «де купити велосипед і велоаксесуари?» Ви добре знаєте відповідь - веломагазин “Jolly Ride” у місті Івано-Франківську - найширший асортимент велосипедів і всього, що з ними пов’язано. Гарний настрій з’являється автоматично, як тільки Ви розумієте, що скоро розсікатимете на своєму велобайку чи то по рідному місту, чи по гірських трасах, чи ще крутіше - по бездоріжжю, то питання здоров’я тут має стояти на першому місці. Однією з основних складових здорового способу життя людини є фізичні навантаження і правильне їх використання. Не буде здоров’я - не буде й бажання до будь чого, до їзди в тому числі. Неабияк важливо кожному з нас пам’ятати, що велосипедний спорт: чи це любительські виїзди, чи більш серйозна - професійна сторона медалі цієї сфери, потребує серйозного підходу. Щоб велопоїздки йшли на користь, треба пам’ятати, що велосипед має бути справним, шолом має бути на голові, а вода під рукою. Про справність Вашого велосипеда і про хороший велошолом подбаємо ми- веломагазин «Джолірайд». Ну а про важливість вживання води під час поїздок на велосипеді повинні пам’ятати Ви. Тому проце ми сьогодні і поговоримо.

Як при велосипедному, так і будь якому іншому виді спорту, треба не забувати, наскільки важливо дотримуватись правильного питного режиму для Вашого організму. Саме питна вода являється найкращим варіантом для вгамування спраги, особливо під час фізичних навантажень. Замічали під час поїздок за собою такі відчуття як:

  • запаморочення;
  • збій ритму роботи серця;
  • втрата координації;
  • відчуття нестачі повітря, так зване кисневе голодування;
  •  м’язові судоми;
  •  нудота.

Це все може бути причиною недотримання водного балансу організму, що призводить до його зневоднення. Наш організм так влаштований, що під час фізичних навантажень вода зникає з нього в значно швидшому темпі, аніж у стані спокійнішому. Коли мова йде про спорт, то найбільша частка води виводиться завдяки потовиділенню, а коли організм працює у посиленому, не звичайному для повсякденного режиму стані, він намагається забезпечити мозок і м’язи киснем. Відповідно в такому ж темпі працює і процес виведення шкідливих речовин. Саме тому тут дуже важливо вчасно і якісно наповнювати наше тіло рідиною. Звичайно це все дуже залежить від таких факторів, як вид спорту, температури середовища, у якому ми знаходимось, інтенсивності навантажень та наших параметрів. Але в будь якому випадку, якщо не дотримуватись цих норм водного режиму, то і фізичні навантаження не будуть приносити ніякої користі, а що гірше - неприємні наслідки для Вашого ж тіла, найпоширенішими з яких є біль у колінах, запалень м’язових тканин, артрити чи артрози.

 

Щодо питання, що саме найкраще пити під час велопрогулянок, то тут мабуть ні для кого не буде здивуванням, що найкращий напиток при будь якому спорті є вода. Вода - це основа нашого організму і ніякі інші види напитків не замінять її в плані корисності. Під час занять велоспорту, організм втрачає не лише рідину, а й такі мікроелементи як кальцій, натрій, мінеральні солі. Тому не менш важливим фактором є вибір якісної питної води. Щодо замінників води, то трапляються випадки, що можна зустріти у велоподорожуючих газовані напитки або популярні тепер ізотоніки. Фахівці таки рекомендують віддавати перевагу простій, але якісній негазовані воді.

Щодо рекомендованої кількості води, яку треба вживати під час фізичних навантажень на велосипеді, то тут теж можна виокремити низку факторів: тривалість велопрогулянки, важкість маршруту, Вашої ваги і інших. Можемо виділити наступні поради фахівців, щодо вживання води перед чи під час велосипедних мандрівок:

1. Якщо веломандрівка триватиме не більше 30 хвилин, то до початку маршруту рекомендовано випити 0,3 літра води, а під час їзди - не обов’язково.

2. Якщо мандрівка триватиме до години часу, то за пів години до її початку потрібно випити 0,3-0,5 літрів води (можна з сахаридами), а вже під час - 0,6-1 літр звичайної води.

3. На складніших по протяжності маршрутках, таких як на 1-3 години їзди - перед поїздкою організм потребує 0,3-0,5 літрів чистої води, під час поїздки - 0,8-1,5 літрів на годину; в даному випадку також бажано вибирати напої з вмістом сахаридів (від 6 до 8%) і настрію (до 470 міліграмів на літр).

4. На найскладніших маршрутах, які тривають більше 3-оьх годин рекомендовано випивати перед виїздом 0,3-0,5 літрів чистої води, а під час - 0,5-1 літр води, також з високим вмістом сахаридів (8%) і натрію (до 700 міліграмів на літр). Щодо найскладніших маршрутів, то після їх завершень рекомендовано випити 0,3-0,5 літрів води з вмістом додаткових елементів, що вказано у останньому пункті. Пити воду при будь якому навантаженні рекомендують маленькими ковточками і з інтервалом у 10-15 хвилин. Здається ніби все трішки складно і рахувати інколи лінь, але з часом все увійде у привичку і організм сам даватиме сигнал про його потребу. А нам залишається тільки виконувати його дії, щоб добре почуватись і мчати на своєму велосипеді до нових звершень і маршрутів.

 

Ну і звісно для того щоб було комфортно возити необхідний запас води на своєму велосипеді, рекомендуємо познайомитись з нашим асортиментом велофляг та підфляжників.

Запрошуємо Вас у наш магазин велосипедів та всього зо з велосипедами пов’язано.

Веломагазин JollyRide розташований у місті Івано-Франківську та у місті Золочів Львівської області. Також працює доставка у будь-який куточок України.

Фляготримачі у роздіді нашого інтернет магазину - Фляготримачі.

Велосипедні фляги в розділі веломагазину JollyRide - Фляги.