Догляд за термобілизною

 

Догляд за термоодягом - важливий аспект довготривалої експлуатації та відноситься до одягу, за яким потрібен особливий догляд. Термоодяг зберігає тепло, що виділяється тілом, мінімізуючи його втрату. Складається з особливих матеріалів і має унікальне плетіння. Купити термобілизну, достатньо легко, але якісний термоодяг коштує не дешево, тому важливо не зіпсувати теплові властивості після першого прання. Речі з термотканини необхідно прати кілька разів на тиждень, оскільки піт і бруд знижують теплорегулюючі властивості. Якщо термобілизна справді якісна, то часте прання не зіпсує її. Від складу залежить спосіб догляду, прання, та інше.

 

Отже, незважаючи на те, чи машинне прання чи ручне, в першу чергу зверніть увагу на позначки на одязі, вони допоможуть Вам правильно випрати та висушити одяг. Звичайно, краще прати термоодяг руками, але використовувати для прання і машину-автомат теж можна, головне – це дотримуватись наших порад та рекомендацій.

Машинне прання.

Якщо Ви перете в пральній машині, то виберіть правильний режим та налаштування, тоді одягу нічого не загрожує. Це може бути делікатний режим при температурі не більше 40 °С. Прання при високих температурах може пошкодити та деформувати матеріал термобілизни, відповідно вона втрачає теплорегуляційні функції та може зменшитись на 1-2 розміри. Використовувати звичайний порошок не можна, оскільки він повністю не вимивається з особливого плетіння термоволокна, що погіршить його якість. Найкраще користуватися спеціальним засобом для прання термобілизни, або якщо такого немає, то підійде звичайний рідкий пральний засіб для делікатних речей або господарське мило. Полоскати термобілизну потрібно кілька разів, можна увімкнути режим додаткового полоскання. Режими «віджим» та «сушка» найкраще взагалі вимкнути.

Ручне прання.

Прати термобілизну вручну варто так само, як і інші делікатні речі. Температура води та пральні засоби залишаються такими ж, що і для машинного прання (якщо на етикетці не зазначено інше). Спочатку наберіть у велику посудину чи у ванну прохолодної води та додайте до неї пральний засіб. Намочіть термобілизну і м’якими рухами виперіть її, злегка надавлюючи, сильно терти не варто. Під час полоскання можна додати у воду ополіскувач, щоб прибрати електростатику після висихання. Не віджимайте термоодяг, хай вода стече сама, але щоб пришвидшити висихання можна розстелити термоодяг на махровий рушник, щоб увібрати зайву вологу.

Як прати термоодяг з натуральним складом тканин?

Шерстяна термобілизна повинна пратися руками та в холодній воді – не більше 30 °С. При пранні білизни з натуральними матеріалами краще використовувати пральний засіб для вовни. Термокомплекти з бавовняни переться як і вручну, так і в пральній машині в режимі делікатного прання при температурі не вище 40 ° С.

 

Одяг з мембранних тканин потребує більш дбайливого ставлення до себе, ніж звичайний. Звичайні пральні порошки псують мембрану, а мило забиває пори, мембрана не «дихає», тому краще використовувати спеціальні.

Кілька порад з догляду за мембранним термоодягом:

  1. Прати можна тільки руками.
  2. Перед пранням не замочувати.
  3. Температура води під час прання 30 - 40 °С.
  4. Прати обов’язково зі спеціальним засобом для прання мембранного одягу.
  5. Не користуватися відбілювачами та кондиціонерами.
  6. Після прання дуже легко віджимати, не викручуючи. Можна загорнути у тканину, яка вбирає воду.
  7. Не сушити на батареї або обігрівачі, не допускати потрапляння прямих сонячних променів, розкладіть одяг на горизонтальній поверхні і зачекайте, щоб висохла при кімнатній температурі.
  8. Не прасувати!
  9. Зберігати термоодяг слід чистим, у поліетиленовому пакеті, вертикально.
  10. З любов’ю носити термобілизну!

Сушимо термобілизну правильно, щоб зберегти властивості

Будьте готові, що одяг з термотканини висихає довго. Віджимати та викручувати такі речі не можна, оскільки вони одразу деформуються та відповідно псуються. Термобілизну рекомендовано сушити вертикально, у підвішеному стані. Можна повісити на прищепки або розкласти на сушарці для білизни. Не можна сушити термобілизну на батареях, обігрівачах, сушках для рушників та біля інших джерел тепла. Вона повинна сохнути при кімнатній температурі або на вулиці у затінку.

Категорично забороняється відбілювати термобілизну та здавати в хімчистку. В іншому випадку волокна тканини зруйнуються.

Дотримуючись рекомендацій щодо правильного догляду за термобілизною, вона буде виконувати такі функції:

  • регулювання теплообміну;
  • збереження свободи рухів за рахунок еластичної тканини;
  • гарантування зручності при активному русі, буде сухо, тепло та максимально комфортно;
  • виведення зайвої вологи тіла;
  • підтримка гігієни тіла протягом тривалого часу.

Щоб ці функції теж виконувались на всі 100% необхідно правильно носити термоодяг.

Головне правило - ніякої бавовни під синтетичну термобілизну! Якщо Ви одягнете звичайну футболку під синтетичну білизну і спітнієте, то піт не виводитиметься і Ви змерзнете ще швидше, ніж без термоодягу.

Існує правило є трьох шарів, потрібно вміти надягати у правильній послідовності залежно від матеріалів:

  • 1 шар - Облягаюча легка білизна із синтетичних матеріалів.
  • 2 шар - Термокофта, яка може бути виготовлена із флісу або бавовни.
  • 3 шар - Мембранна куртка, яка не пропускає воду та вітер.
  • У сильний мороз четвертим шаром можна одягнути куртку – пуховик чи парку.

Термобілизна швидко висихає, добре зберігає тепло і прекрасно підходить для активного проведення часу в будь-яких погодних умовах.

Якщо у Вас виникли будь-які запитання, ми радо дамо відповідь та допоможемо обрати термокомплект для дорослих чи дитини, високої якості, потрібного розміру та за доступною ціною.

Купити термокомплект У Івано-Франківську або замовити на сайті (посилайка) з доставкою по Україні.