Кількість
|
Вартість
|
||
|
Гірський велосипед
Гірський, гравійний, складаний, шосейний і ще багато інших. Та яка в них різниця і який для чого.
Здається зрозуміло: гірський для гір, міський для міста, шосейний для шосе, гравійний для гравію…
Але давайте розберемось докладніше. Почнемо з гірські велосипеди.
Гірські велосипеди або так звані MTB (Mountain Bike), це найпоширеніший вид велосипедів оскільки він є одним з найуніверсальніших. Ці велосипеди цілком комфортно почувають себе в місті, в лісі, на полях, на шосе і в сільських місцевостях. Гірські велосипеди повсюди. І купити гірський велосипед можна в будь-якому магазині, чи на ринку. Тому, якщо Ви, плануєте стати велосипедистом - пропонуємо Вам великий вибір гірських велосипедів у нашому магазині JollyRide. І почати свої велопригоди саме з гірським велосипедом.
І на це є ряд причин:
- Рама має спеціальну геометрію. Велосипед маневрений, швидкий, добре керований на нерівностях та зручний для велосипедиста. На таких велосипедах комфортно катати на тривалих дистанціях чи коротких але динамічних покатушках. Звісно мова йде про ті велосипеди, розробники яких дотримуються відповідних критерій. Дуже часто катання не дешевий велосипед не приносить ніякого задоволення. Тому не вартує лакомитись на дешеві ціни (безплатний сир лише в мишоловці). Рами на сьогоднішній день зазвичай з алюмінію. Він легкий, простий в обробці та стійкий в експлуатації. Велосипеди з алюмінієвою рамою – середній клас, якщо враховувати що ще є залізні – дешеві, та карбонові – дорогі. Хоча ціна велосипеда залежить не лише від рами.
- Вилка гірського велосипеда буває з амортизацією або ригідна (без амортизації). До появи амортизаційних вилок всі велосипеди були на ригідних – важких та жорстких. З появою амортизаційних в всі гірські велосипеди перейшли на них. Дорожчого класу амортизаційні вилки – легкі, дуже добре працюють на нерівностях. А це в свою чергу дуже покращує якість катання. Хоча є один нюанс – такі вилки потребують догляду. Але ж є ригідні алюмінієві вилки скажете Ви. Так є, але це зазвичай ставлять люди які використовують МТБ в подорожах або в основному на рівному асфальтованому покритті. В цьому є ряд своїх переваг, які ми розглянемо в розділі Блог.
- Колеса гірських велосипедів донедавна мали розмір 26'' у дорослих та 24'' у підліткових велосипедах. Вони були достатньо надійні за рахунок не дуже довгих шприх і витримували чималі навантаження. Але, прогрес невпинно йде в перед і маємо те що маємо. Найпопулярніший діаметр коліс на сьогодні у гірських велосипедів – 29’’. І в цьому є сенс. Вони розвивають більшу швидкість, і дають кращу керованість підчас проходження нерівностей, каміння, коріння, бордюрів та ям. А різницю в міцності компенсують подвійні обода.
- Передачі на таких велосипеда зазвичай мають велику кількість комбінацій, від низьких ( коли задня зірка більша за передню) і до високих (навпаки). На перших легко і комфортно долати підйоми на других розвивати швидкість на рівній місцевості. Поширеним є явище, коли трансмісія велосипеда налічує 3 різної величини зірки спереду, а ззаду це може бути від 6 до 12 зірок. Та враховуючи величезний діапазон зірок ззаду ми все частіше зустрічаємо, що спереду 1 або 2 зірки. І їх цілком достаньо.
- Завдяки широкому рулю та короткому виносу руля досягається максимальна керованість велосипеда. А це дуже важливий фактор під-час швидкісних спусків по бездоріжжю.
- Гальма на сьогоднішній день зазвичай дискові. Але є дискові гідравлічні та механічні. І добре себе поводять і одні і другі, якщо вони хорошої якості. На біль бюджетних велосипедах часто зустрічаються ободні гальма системи (v-brake). Вони, доречі, теж доволі ефективні, але тут присутні свої мінуси та плюси. Більше детальну різницю шукайте у нас на сайті JollyRide, в розділі гальма.
Як ви зрозуміли з прочитаного, гірський велосипед – найпоширеніший та найпопулярніший велосипед. І купити велосипед не дорого не завжди означає купити велосипед якісно. Тому, рекомендуємо Вам звертатись в профільні магазини з велосипедами. Дешевий велосипед не є надійним, не є комфортним та практичним, важкий та часто ламається. Ви витрачаєте значні заощадження та час на ремонт велосипеда і не получаєте бажаного задоволення від катання. Тому Наша Вам порада: розглядаєте якісні варіанти при першій покупці, нехай він трішки дорожчий, але це економія в майбутньому.
Гірські велосипеди за певними критеріями поділяють на три категорії:
Ригід (Rigid)
Хардтейл (Hardtail)
Двопідвіс (Full-suspension)
Дані категорії різняться за наявністю амортизації. Тут не враховується обвісне обладнання - воно може бути довільне, пританманне гірським байкам.
Велосипед на будь який смак пропонує наш інтернет магазин велосипедів. Великий асортимент, підбір по комплектації та по параметрах клієнта, консультація, гарантія та величезний вибір аксесуарів які можна купити по доступній ціні.
Якщо у Вас залишились запитання, ми з радістю відповімо на них по телефону або в онлайн режимі.
Завітайте до нас у веломагазин у Івано-Франківську, який знаходиться за адресою: вулиця Галицька 145Б., район Пасічна.
Так Ви самі зможете обрати потрібний велосипед, оглянути його та протестувати. І вже тоді прийняти рішення купити велосипед чи ні. У будь якому випадку ви також будете мати змогу оглянути багато корисних речей на велотематику. Ознайомитись з їх функціоналом та можливостями.
Для примітки. Ціна гірського велосипеда на пряму залежить від матеріалу рами, типу вилки та рівня обвісного обладнання. Якісний велосипед не може коштувати як «Ашан байк»