Як велосипед впливає на дитину.

 Мабуть у кожної людини є якась залежність. Вона буває різною. Буває залежність від їжі або від алкоголю, від людини або конкретного почуття до когось чи до чогось, від роботи або улюбленого хобі, від певного виду спорту, чи навіть від чужої думки. Думаю ніхто не здивується, читаючи текст тут, що ми на 200% залежні від всього, що стосується велосипеда. Без перебільшень, якщо Ви почнете накатувати свої перші кілометри, то потім зупинитись буде дуже важко. Та й для чого, це ж круто. Про плюси від велоспорту ми вже неодноразово згадували у нашому блозі, хоча говорити про це можемо безупинно. Але сьогодні пропонуємо поговорити про велосипеди і їх вплив на найменших наших клієнтів по віку.

Важко уявити щасливе дитинство без велосипеда, принаймі це точно стосується нашого покоління. Якщо колись купити хороший дитячий велосипед було складніше, аніж просто зайти у магазин і обрати, то зараз з цим проблем взагалі немає. У нашому веломагазині Jolly Ride Ви знайдете саме те, про що мріє Ваша дитина. Серед нашого асортименту можна знайти велосипеди як для найменших діток (1-3 рочки), так і для підлітків, як для хлопчиків, так і для дівчаток. Але проблемою сьогоднішніх дітей є не малий вибір велосипедного транспорту, а їхнього бажання активно проводити час. Багато сучасних дітей теж мають свою залежність, залежність від гаджетів. «Скільки можна сидіти за комп’ютером?» або «Досить сутулитись, розправ плечі». Напевно часті слова сучасних батьків своїм дітям. Цифрові пристрої на сьогоднішній день вже давно є важливою частиною життя більшості людей, але аж занадто міцні стосунки у них склались саме з дітьми, що не може не насторожувати. Адже багато дітей при виборі між фізичною активністю і грі на телефоні віддадуть перевагу останньому. Звичайно, батьки не можуть повністю виключити з життя своїх дітей різні види цифрових пристроїв, коли вони вже настільки вкорінилися у наш побут, але обмежити - так. І на думку багатьох дитячих психологів це одне з кращих рішень для щасливого майбутнього Вашої дитини у сьогоденні. Правильним буде не зробити в один день зі смартфона «заборонений плід», а плавно зайняти своє чадо чимось корисним.

Що може бути кориснішим серед активностей у час дитинства як не велосипед. Це ж не лише яскрава іграшка, засіб пересування чи інструмент фізичного розвитку, це один з найкращих способів взаємодії дітей між собою. Для того, щоб велосипед приносив не лише емоційну користь Вашій дитині, дуже важливим є правильно обрати велосипед. Адже будь яка корисна річ при неправильному її використанні чи підборі може стати одночасно і дуже небезпечною. Тут важливо батькам подати нам, фахівцям у цьому напрямку, точну інформацію про вік, ріст, вагу, стать Вашої дитини. А ми в свою чергу вже підберемо їй ідеального залізного друга.

Отже, можна виокремити наступну класифікацію відповідно до віку, росту і типу велосипеда (за діаметром коліс):

 • дітям, вік яких сягає від 1 до 3 років з ростом до 98 сантиметрів підійдуть велосипеди, діаметр коліс яких сягає 12 дюймів;
 • дітям від 3-5 років ростом до 110 сантиметрів - 14 дюймів;
 • дітям від 4 до 6 років ростом до 116 сантиметрів відповідатиме велосипед з діаметром 16 дюймів;
 • для 7-річних дітей ростом до 122 сантиметрів в теорії підходять велосипеди з колесами у 18 дюймів, але такі зустрічаються дуже рідко;
 • 6-8 річним дітям з максимальною висотою 130 сантиметрів підійдуть велосипеди, колеса яких мають діаметр 20 дюймів;
 • 24-дюймові колеса є у велосипедах, які вже вважаються підлітковими і відповідно вони підійдуть для дітей, ріст яких сягає не вище 150 сантиметрів;
 • і дітям, які є старшого віку (до 14 років) сміло можна обирати велосипед з діаметром коліс 26 дюймів.

Для найманих діток звичайно підійдуть трьохколісні велосипеди. Мабуть кожен із нас на такому вчився свого часу. Тут важливо підібрати веломалюка під ріст і вагу Вашої дитини, щоб навіть у такому маленькому віці не нашкодити здоров’ю. А вибір таких велосипедів на сьогодні дуже великий, тут вже все залежатиме від матеріальних можливостей і смаку дитини (хоча в такому віці, мабуть швидше вподобань батьків).

Великою популярністю тепер користуються такий вид велосипедного транспорту як біговел (велосипед без педалей). Він підходить діткам, які вже добре ходять: починаючи від 2 років і до 3-4. Малюк, сидячи на сидінні, відштовхується ногами від землі і таким чином набирає швидкість. Як підказує досвід батьків, які купували у нас біговели, діткам такого віку дуже заходять такого роду велобайки.

Вже дітям віку 4-6 років варто купувати велосипеди з педалями, які можуть бути оснащені захистом на кермі, з алюмінієвою рамою, зі щитками на ланцюгах і часто з допоміжними додатковими колесами. Ми не рекомендуємо затягувати катання на велосипедах з страхувальними колесами занадто довго, бо дитина швидко привикає до такої «допомоги» і потім важче буде їх забрати, та й сам процес навчання дуже уповільнюється. Зі сторони батьків просто потрібно виділити для такого навчання хоча б тиждень-два і дитина поїде сама.

І останні категорії вже підбираються дітям старшого віку (8-10-14 роки) відповідно до їх росту. Тут вже будуть складніші системи гальмування, присутні передачі швидкостей, більші діаметри коліс. А дітям, які мають ріст більше 150 сантиметрів, вже сміло можна підбирати дорослий велосипед.

Часто батьки з ціллю економії купують велосипед на виріст. Цього ми не рекомендуємо робити, адже це може суттєво нашкодити здоров’ю Вашої дитини. Те саме стосується і ваги велосипеда. При його виборі потрібно дуже ретельно підійти і до цього питання, адже дитина не зможе нормально ні навчитись, ні добре їздити на велобайку, який затяжкий по відношенню до її ваги. Якщо раптом виникатимуть будь які питання з приводу точного вибору, то не переживайте і будьте певні, що наші менеджери у веломагазині Jolly Ride допоможуть обрати найкращий варіант для Вашої дитини.

Отож, давайте підсумуємо основні переваги велосипеда для дитячого організму:

 • зміцнює імунітет;
 • забезпечує гарну поставу і міцний хребет;
 • тренує витривалість;
 • зміцнює м’язи;
 • покращує стан серця та судин;
 • покращує роботу легень;
 • покращує зір (короткозорість);
 • тренує рівновагу;
 • створює умови для якісного сну;
 • покращує апетит;
 • налагоджує стосунки з тими, з ким розділяєш маршрут.

Ми вважаємо, якщо прищепити любов до спорту, в нашому випадку - до велосипедного, з самого дитинства, то цілком ймовірно, що таке захоплення залишиться з ними на все життя. В ідеалі, саме батьки мають бути прикладом для своєї дитини в плані корисної активності, що є непорушною запорукою їхнього здоров’я. Не лише фізичного, а й психологічного. Тому кожному, хто хоче тільки хорошого для своєї дитини, варто показувати, що активне життя це круто. Тому чекаємо Вас і Ваших діток у нашому веломагазині Jolly Ride, що знаходиться у місті Івано-Франківськ і ми з радістю підберемо велосипед для кожного.