Кількість
|
Вартість
|
||
|
Що таке балаклава?
Балаклава це головний убір, який покриває фактичну всю голову, лоб, лице і навіть шию, і має лише невеликий проріз на очі, рот або на овал лиця. Це найпоширеніший тип підшоломника, в зв’язку з чим ці слова вживають як синоніми.
Балаклава це дуже поширений аксесуар спортивного одягу, який можна купити мабуть в кожному спортивному магазині. Але ми впевнені, що наш асортимент не залишить Вас байдужими і Ви обов’язково щось підберете для себе.
Отож, як ми вже згадали вище - балаклава це підшоломник, і це буде правильним твердженням, так як їх найчастіше використовують як підшоломник і дуже рідко як основний головний убір. Сфера їх застосування? Та будь де, ось наприклад:
- Вело
- Мото
- Гірськолижна сфера
- Мисливці та рибалки
- Автоперегони ( гонщики зазвичай в балаклавах -підшоломниках)
- Військова сфера
- Рятувальники/пожежники
- Туризм
Як ви замітили, всюди де використовують шоломи – використовують балаклави ( до-речі, баф так само можна використовувати в усьому перерахованому вище).
Переваги носіння:
- Запобігає натиранню. Даний головний убір служить прошарком між головою та шоломом, і під час носіння шолома він контактує з поверхнею балаклави а не з тілом. Це додає чималий комфорт, тому не нехтуйте можливістю купити балаклаву.
- Шолом сидить на голові щільно. Вільний простір стане заповнений матеріалом, що в свою чергу зменшить тертя та вібрування самого шолома на голові.
- Збирає і притискає довге волосся. Одягнувши балаклаву власники довгого волосся з полегшенням зітхають адже волосся не вилізає з-під шолома і не мішає.
- Гріє і зменшує обдування. Не важливо, балаклава тонка чи товста, вона у будь якому випадку затримує тепло, яке виділяє тіло. Тому потрібно правильно обирати даний аксесуар відносно стилю експлуатації та пори року.
- Якщо балаклава з спеціальних матеріалів – виводить вологу і швидко сохне.
- Захищає лице від палючого сонця в літку.
- Захищає лице від пилу, який підінмається з-під коліс транспорту. Це добре знайоме хлопцям, які їздять на військовій броні по гунтових дорогах.
- Захищає лице від подряпин та порізів коли пересуваєшся по лісах/гущавниках, та коли з під коліс іншого транспорту вистрілює дрібне каміння.
- Захищає від укусів комах, які так надокучають військовим, грибникам, рибалкам, мисливцям, лісникам, пасічникам, туристам...
- Захищає лице від обмороження та від січення по лиці снігом, льодом, дощем , вітром. Таке часто буває коли на великій швидкості спускаєшся з гори на лижах або коли попадеш у негоду. Люди які випробували на собі ці відчуття вже знають де купити балаклаву і як її обрати.
- Фільтрує повітря яке ви вдихаєте від великих пилових частинок.
- Маскує. Покриває майжу всю поверхню лиця. А додатковий колір зробить Вас невидимим.
Це ще не весь перелік переваг даного аксесуару одягу. Їх дуже багато. Ну а згадати про мінуси не дуже получається.
З розвитком потреб розвивається і різновид балаклав.
- Для літа тонкі. Виготовляють їх з різних матеріалів. Зазвичай це поліестери, адже такі матеріали мають дуже хороші якості. Тонкі поліестерові балаклави дихають, не затримують вологу а навпаки - швидко виводять її від тіла завдяки спеціальній структурі. З додавання еластану або спандексу вони тягучі, а це означає що вони розтягуються, зтягуються, приймають форму голови, не давлять не ковзають.
- Часто почали виготовляти з сіткою для дихання, та з прорізами для вушок окулярів. Це дуже зручні приспособи оскільки перша позволяє вільно дихати, а друга дає можливість зручно одягати окуляри.
- Для зими з мікрофлісом ( активний спорт) або флісові (основна функція - гріти). На зимовий період слід купити балаклаву з утепленням або з товстіших та теплотривких матеріалів. Слід розуміти, що флісові балаклави досить теплі і їх температурний режим нижче 0. Якщо даний аксесуар буде використовуватись в активному спорті - слід придбати спеціалізовану балаклаву. З тонких та легких матеріалів, але щоб не пропускала холодного повітря і тримала температуру тіла, а ще виводила лишню вологу. Це все стало можливим завдяки поліестеровим волокнам. Яскравим придставником такого одягу є балаклава RockBros LF 4375 .
- З клапанами для дихання. Або ж з додатковими змінними фільтами. Це було актуально для рятівників, пожежників, медиків. А сьогодні це актуально для всіх. Різні респіраторні захворювання внесли свої корективи у специфіку головних уборів.
- Також є з мембранних тканин, віндстопера, з вогнетревких матеріалів.
Дуже багато різних сфер використання спонукало до багатьох різних специфікацій.
Як купити балаклаву та на що звертати увагу.
- Перш за все потрібно визначитись для чого Вам цей аксесуар одягу. Відносно цьогу і обирати літню, зимову, демісезонну чи спеціалізовану балаклаву.
- Зверніть увагу на матеріал з якого вона пошита. Не якісні матеріали не будуть виконувати бажані функції.
- Зверніть увагу на шви даного виробу. Бувають і безшовні балаклави, але всеж коли вони є, вони повинні бути плосні, тонкі, малопомінті. А іншому випадку вони будуть надокучати Вам.
- Ціна. Золоте правило: дешеві речі не можуть бути достатньо якісними.
Де купити балаклаву.
В веломагазині JollyRide балаклави спортивного призначення. Ви зможете підібрати для себе як на велосипед чи мото-, так і на гірськолижний спорт. Тому якщо роздумуєте де у Івано-Франківську купити балаклаву, - Вам до нас. Також наш магазин знаходиться у місті Золочів, Львівської області. Або ж скористайтесь сайтом JollyRide де у Вас є можливість замовити балаклаву з доставкою по всій Україні. Відправки відбуваються в день замовлення.
Ну і трошки історичної інформації, щодо того як і де появилась балаклава.
Існує легенда, що цю назву даний головний убір отримав саме в Україні!
Балаклави - це унікальні головні убори, які були винайдені ще в середні століття. Тоді перші прототипи балаклав мали конструкцію кольчуги, яка повністю закривала голову. Свобідне місце залишається тільки для очей і рота. В то час захисна конструкція такого типу ще не називалася балаклава.
По одній з версій назва «балаклави» пов'язано з Україною, а саме - з Кримом. В бухті під назвою Балаклава, англійські солдати відчували гострий дефіцит зимового споряження. Проблема була вирішена пошивом шапок з підручних тканин. За основу вони взяли саме середньовіковий прототип кольчужної шапки, яка максимально закривала голову. Дійсно, все було так - зараз ніхто точно не скажеш, але це легенда досить поширена у всьому світі.
Особливу популярність балаклава маска отримала в часи Першої та Другої Світової Війни. Основні її особливості - висока зручність, маскування та захист від впливу зовнішніх факторів. Цей універсальний головний убір військові також використовували і в якості підшоломника. Такий спосіб застосування балаклави користується популярністю і зараз, адже це дуже зручно і просто.