Кількість
|
Вартість
|
||
|
Велосипедні покришки
Купити покришку на велосипед – завдання на перший погляд, не з легких. Безліч моделей, малюнків протектора, розмірів, призначень, немає універсальної покришки, яка підійде на всі випадки. Вибір покришок завжди буде актуальним, оскільки колеса і як вони їдуть найбільше впливають на рух.
Отже, велосипедна шина або покришка — це пружний гумовий «плащ» для колеса Вашого велосипеда. Безпосередньо контактує із дорогою, а також поглинає вібрації, викликаних різними типами дорожнього покриття. Відповідно, покришки є дуже важливою деталлю велосипеда.
На початку визначте, для яких умов їзди Вам необхідна покришка. Якщо не можете з цим розібратись, то Вам радо допоможуть працівники веломагазину JollyRide у Івано-Франківську та Золочеві або онлайн.
Отже, Типи велосипедних шин:
- МТВ (FreeRide/Downhill) - з високим протектором. Призначені для хорошого контролю дороги на пересіченій місцевості. Не рекомендується використовувати під час їзди асфальтом.
- ВМХ - для трюкових велосипедів, шина з гладким, але жорстким протектором, стійким до частих механічних впливів.
- Міські - з невисоким протектором, що забезпечує комфорт на рівних асфальтованих дорогах.
- Шосейні - покришки, створені для швидкості. Спеціально призначені для руху гладкою поверхнею на високій швидкості. Мають неглибокі канавки, або абсолютно гладкий протектор.
- Туристичні - велошини, призначені для руху як рівними асфальтованими, так і для ґрунтовими дорогами. Вважаються найуніверсальнішими. Мають рівну поверхню середньої смуги та бічні ґрунтозачепи.
Види протекторів на покришці:
- Слік. Протектор такої покришки є повністю або майже гладкою поверхнею. Найкраще підходять для їзди по асфальту і треку.
- Напівсліки. Схожі вищезгадані, але мають додаткові ґрунтозачепи з боків від центральної доріжки. Така конструкція забезпечує гарний накат при їзді по рівним дорогам і гарне зчеплення при поворотах.
- Грязьовий. Їх ще називають гравійними. Ці шини мають глибокий протектор, який забезпечує гарне зчеплення на бездоріжжі.
- Зимовий. Призначений спеціально для руху по снігу та льоду можуть мати шипи.
Існує декілька видів велошин:
- Фолдингові - це спеціальна шина, що може складатися. В ній замість дроту в каркасі - пучок кевларових ниток, що дозволить складати шину та вага буде меншою на 50-90 грамів, що є важливим аспектом для кожного з нас.
- Трубчасті - це знову ж таки про зменшення ваги. Трубка вшивається у покришку, а потім наклеюють на спеціальний обід. Багато професіоналів вважають, що таки вид велосипедних шин забезпечують кращий контроль на дорозі, довготривалі у використанні та схильні до більш плавних поворотів. Перевагою є те, що при спусках шина залишається на ободі за будь-яких умов. Недоліком - є їхнє встановлення, оскільки воно є дуже складним процесом. Велопокришки такого типу – дорожчі.
- Безкамерні – така система не потребує встановлення велокамери. Шина і обід виготовлені так, що їх з’єднання забезпечує повітронепроникне ущільнення. Безкамерні покришки мають переваги у швидкості, комфорті, зчепленні та захисті від проколів, не мають тертя між шинами і камерами. Такі покришки можна використовувати з більш низьким тиском накачування без шкоди для продуктивності.
- Балонні - покришки, здатні функціонувати при низькому тиску, тому вони дуже комфортні. Їх використовують для їзди містом або для туризму, оскільки протектор таких покришок не має розвинених ґрунтозачепів.
Варто також розповісти Вам про TPI (Threads Per Inch). Це щільність ниток корду в покришці.
- Менш щільні корди: від 30 до 60 TPI. Роблять покришки більш м'якими але важчими за рахунок більшої товщини гуми;
- Щільніші: 90 – 150 і більше TPI. Використовують у більш зносостійких, жорстких покришках, де плетіння ниток щільніше а їх кількість більше. Такі покришки легші і дорожчі.
Компаунд (compound) - це термін, що означає склад гуми. Виробники можуть використовувати два або три різні види гуми в одну покришку (подвійний і потрійний компаунд відповідно), це дозволяє поєднувати оптимальне зчеплення в поворотах з хорошим накатом на центральній доріжці.
Вага - важлива характеристика покришки, але чим легша шина, тим вона дорожча і, як правило, легше пробиваються. Чим вище антипрокольні властивості, тим складніше проколоти покришку.
На сучасній велосипедній шині також часто використовуються світловідбиваючі елементи. Найчастіше це бічна смуга, але буває і назва гуми. Такі покришки маркують літерами R, RT чи Reflex.
У магазині JollyRide у Івано-Франківську, Ви можете знайти великий асортимент покришок відомих виробників за доступними цінами. Наші спеціалісти якісно проконсультують Вас щодо вибору потрібних покришок. В нас також присутня функція встановлення обраних Вами покришок на велосипед – працює веломайстерня.
Купити велосипедні покришки та встановити їх можна за адресою:
Івано-Фрвнківську, район Пасічна, вулиця Галицька 145Б
096 2071551, Увага, при неможливості додзвонитись спробуйте набрати або написати на вайбер/телеграм.